TD
Soru Sahibi
28 Şubat 2019 12:11

enfekte olmuş kanal tedavisi

hocam merhabalar. bir sorum olacaktı, cevaplarsanız çok sevinirim. yaklaşık 2 ay önce ağrıyan dolgu dişimin askerde temizlenmesiyle rahatlamıştım. bana geçici bir işlem yaptığını söyledi doktor. 2 hafta önce ağrımaya başladı ve 1 haftadır antibiyotik kullanıyorum. şu anda kanal tedavisi için gittiğim bir dişçide bir kanalın şiddetli enfekte olması sonucu içine ilaç konulup ve antibiyotik tedavisine devam edip bir hafta sonraya randevu aldım. diş sağ üstte 5 numaralı olan diştir. sinirler alınırken ve kanal temizlenirken ağrı hissediyordum. sizin görüşlerinizi almak istedim. acaba dişi çektirmeli miyim? bu enfekte olma durumundan diğer dişlerim de etkilenir mi? şimdiden çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Güzide Pelin Sezgin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Röntgen çekilip bakılarak lezyon varlığı tespit edilerek kanal tedavisi yapılabilir, çok yaygın bir lezyon varlığında bazen çekim de düşünülebilir fakat detaylı muayeneyle teşhis konulup uygun tedavi yapılması gerekir, geçmiş olsun.

1 Mart 2019 10:30