zz
Soru Sahibi
12 Haziran 2015 22:15

kakada sümüksü yapı ve pis koku

iyi akşamlar hocam 5 buçuk aylık oğlum var. bu ay doktorumuz ek gıdaya geçmemizi söyledi 2 haftadır ek gıda alıyor. önce yogurttan başladık doktorumuz formül mama ile yogurt yapmamı söyledi fakat ben bebeğime inek sütü ile yapılmış yoğurt verdim 4-5 gün kakası normaldi.günde 1 kez kakasını sarı ve sulu şekilde yapıyordu. 5 gün önce mastit oldu gögsüm de ve antibiyotik kullandım antibiyotiğin 2. gününden sonra bebeğimin kakası değişti.huzursuz hep aglıyor kucakta duruyor kakasıda çok pis kokulu sümüksü doku var içinde ve oğlum bir anda gürültülü şekilde kaka yapıyor. zaten kakasını hep su gibi gürültü yapardı ama bu 3 gündür kokulu sümüksü sarı renkli acaba kullanmış olduğum antibiyotikten mi yoksa oğluma verdiğim inek sütünden yapılmış yogurttan dolayımı kakası değişmiş olabilir.arkadaşlarım inek sütüne alerjisi olabileceğini söylüyorlar. ben oğlumu 5 ay boyunca anne sütü ile besledim ve kendim süt ürünleri tükettim eğer süt alerjisi olsa çoktan belli olmaz mıydı. üşüttügü içinde kaka kokusu ve dokusu değişir mi? çok evhamlı bir anneyim bebeğimi hemen doktora götürmelimiyim sizce neden olmuş olabilir. cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatih Kılıçbay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Evet öncelilke sorunuz için teşekkür ederim.Tahminim çocugun kilo alımı iyi, ek gıdata geçişte zaten bu ayda bir sorun yok, yalnız anne sütüyle beslenen bebekte ek gıdatıdaya geçişte bu tür sorunlar olabailr. inek sütü allerjisi iyi tahmin fakat hemen bu konuda yorum yapmmak gerekir. öyle olsaydı siz süt üzrünlerini tükettiğindede çıkabilrdi. Yinede akılda tutulmalı. Bence izlemek ve şiksyetlerinşizde düzelme olmaz ise takrar değerlendirlmek gerekir.Selamlarımla

17 Haziran 2015 09:54