KH
Soru Sahibi
25 Ağustos 2019 17:27

Kaka yapamama

3 aylık bebeğim önceleri sık kakasını yaparken şimdilerde yapmamaya başladı mama ve anne sütü ile besleniyor gazını çıkartabiliyor fakat kakasını yapamıyor 3 kez lağım yapıldı fakat lağım olmadan yapamıyor rotavirüs aşı yapıldıktan sonra sanki böyle oldu gibi olabilir mi aşıdan dolayı 3 gün oldu hala kaka yapmadı normal mi ne yapmamız gerekir ayrıca kusmasıda arttı

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Filiz Mine Çizmecioğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Kabızlık Aşı nedeniyle olmaz. Yeterliyse sadece anne sütü ilk 6 ay için ideal. Formül mamalar kabızlıkta rol oynayabilir. Ancak lavman gerektirecek kronik kabızlık varsa hipotiroidi açısından değerlendirmek uygun olur ve gastroentetolojiye de başvurmanızı tavsiye ederim

11 Eylül 2019 08:58
KH
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim.

11 Eylül 2019 13:48
Doç. Dr. Filiz Mine Çizmecioğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Rica ederim

12 Eylül 2019 04:56