ÇB
Soru Sahibi
26 Aralık 2017 20:47

Kadin doğum

Bnm adetim 5 gun gecikti ilk defa boyle oldu duzenli bi iliskim var tes yaptim negatif hamilelikten suphelenmelimiyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Adet kanaması normalde 28 günde bir olmaktadır. 21 ile 35 gün arasında düzenli olan adet kanalmalarıda normal kabul edilir. Kanaması geciken kadınlarda, üzüntü ve stresten kaynaklı durumlar olabileceği dikkate alınabilir. İlişki durumunda korunup korunmadiginizdan söz etmemişsiniz. Ayrıca bir kadın hastalıkları enfeksiyonu sayılan akıntı gibi bir durumunuz var mı? Bunların bilinmesi gerekir. Bazen bu tür kısa çokça tekrarlamayan gecikmeler olabilir. Size sadece 2_3 gün daha beklemenizi önerir. Yinede âdetiniz gelmez ise bir kadın hastalıkları uzmanına görünmenizi öneririm.

26 Aralık 2017 22:05