ÇG
Soru Sahibi
20 Şubat 2015 11:43

KABIZLIK

MERHABA DOKTOR BEY BENİM KIZIM 2,5 YAŞINDA. KABIZLIK ŞİKAYETİYLE YAKLAŞIK 3 AY ÖNCE DOKTORA GÖTÜRDÜK VE DUPHALAC VE DEPRİDAT İSİMLİ İKİ ŞURUP VERDİ. BİR SÜRE NORMAL OLARAK KAKASINI YAPTI DAHA SONRA DEBRİDAT İSİMLİ ŞURUBU KESTİK AMA DUPHALAC ŞURUBU HALA KULLANIYORUZ VE YAKLAŞIK 15 GÜN ÖNCE YİNE KABIZLIK PROBLEMİMİZ TEKRARLADI 8 GÜN YAPMADI DOKTORUMUZUN TAVSİYESİYLE LAVMA YAPTIK. SONRA DÜZENLİ OLARAK YAPTI FAKAT ŞU ANDA 6 GÜNDÜR KAKASINI YİNE YAPMIYOR. DOKTORA GÖTÜRDÜK VE PARMAĞIYLA MUAYENESİNİ YAPTIĞINDA KENDİ İSTEĞİYLE YAPMADIĞINI POPOSUNUN BOŞ OLDUĞUNU VE YUMUŞAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE BİZ İLK GİTTİĞİMİZ GÜNDEN BERİ DUPHALAC ŞURUBU HİÇ KESMEDİK ARADA DOZUNU YÜKSELTTİK AZALTTIK AMA HİÇ KESMEDİK. YEMESİ GÜZEL İŞTAHI, KARNIM AĞRIYOR GİBİ BİR ŞİKAYETİMİZ DE YOK.ŞU ANDA DA 5 ML VERİYORUZ. NE YAPABİLİRİZ BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİZ BU ŞEKİLDE NEREYE KADAR DEVAM EDECEK. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM VE CEVABINIZI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Bazı tahliller yapmak lazım gibi duruyor. Özellikle tiroid hormonlarına test yapılarak bakılmalı. Gizli guatr olabilir. Müsait olunca muayene için getirmeniz iyi olur.

20 Şubat 2015 11:57