AN
Soru Sahibi
26 Şubat 2010 21:41

İyi günler hocam, bu sorunumla size danışmam doğrumu bilmiorum.Benim pro

İyi günler hocam, bu sorunumla size danışmam doğrumu bilmiorum.Benim problemim saçlarımla. Ben 22 yaşında bir bayanım.Yaklaşık 3 yıldır saçlarım cok ciddi şekilde dökülüyor, eskiden saclarım kolbileğim kadar kalındı ama artık cok az sacım var.Başımın ön tarafları baya acıldı.Her türlü ilac ve bakımları denedim ama bir türlü cözüm olmuyor.Saclarım boyamadan dolayı cok yıprandığı icin öncelikle bu yüzden döküldüğünü tahmin ediyorum.Minoxidil kullanmam doğru olur mu lütfen yardımıcı olun hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Serhat Nergiz
Aile Hekimliği

Bu tür tedavilerin etkili olabilmesi için öncelikle saç dökülme sebebinin bilinmesi ve uygun tedavinin yapılması gerekiyor.Kadınlar % 40,Erkeklerin % 50 sinde dökülmenin sebebi Androgen hormonunun sebebiyet verdiği Androgenetik saç dökülmesidir.Minoxidil kullanılabilir fakat fonksiyonunu yitirmiş saç folikülleri üzerine etkisi olmayıp var olan saçlarınızın daha sağlıklı,gür çıkmasına sebep verebilir. Tüy şeklindeki saçlarınızın daha dolgun olmasını saglayıp Androgenetik dökülmeyi yavaşlatıp saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.Hipertansiyon,gebelik ve gebelik beklentisi durumlarında kesinlikle kullanılmamalıdır.hoşçakalın,saygılarımla

26 Şubat 2010 22:36