DY
Soru Sahibi
12 Aralık 2010 14:41

İyi günler 3,5 yaşında bir oğlum var 4 5 aydır uyurken dişlerini gıcırdat

İyi günler 3,5 yaşında bir oğlum var 4 5 aydır uyurken dişlerini gıcırdatıyor.. doktora götürdük psikolojik olabilir yada bağırsak solucanı olabilir dedi.. şimdide diş rengi beyazdan griye dönmeye başladı neden acaba ne yapmalıyız..

1 cevap
Cevaplar (1)

Bruksizm (diş gıcırdatma) hastalığı genel olarak psikolojik etkenler kaynaklı oluşur.Bağırsak kurdu gibi bir problem ancak karın ağrısı,normal iştaha rağmen kilo alamama gibi belirtilerle beraberse olabilir.Oğlunuza diş gıcırdatmasının sebeb olacağı dişlerde aşınmalar,çene eklemi gibi problemlerin önlenebilmesi için diş hekiminiz tarafından gece plağı uygulanabilir.diş renginin griye dönüşmesi hamilelik döneminde sizin aldığınız tetrasiklin grubu antibiyotikler ya da oğlunuzun dişleri sürmeden önce aldığı antibiyotikler kaynaklı olabilir.İki rahatsızlığın birbirinden bağımsız olduğunu düşünüyorum.Diş hekimi muayenesi öneriyorum.Geçmiş olsun.

12 Aralık 2010 17:04