18 Temmuz 2011 17:16

İyi Çalışmalar hocam şubat ayında yakalandığım gribin öksürük etkisi devam

İyi Çalışmalar hocam şubat ayında yakalandığım gribin öksürük etkisi devam etmekte gün içinde atak şeklinde görülen bu öksürükler gece balgamlı bulantı şeklinde dışarıya atılmakta ve gecede devam etmekte.İstanbul başıbüyük hastanesinde kontrola gittiğimde alerjik olduğunu söyledi doktor.İlaç verdi kullandım ama öksürüklerim ve göğüs hırltılarım kesilmedi.Çeşitli bitkisel tedaviler uygularım ama tedavi edemedim.Bana yol gösterebilrimisiniz.Aile hekimim geniz akıntısı olabilir kulak-burun-boğaz a gözük dedi.Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Nurhan Ozantürk
Aile Hekimliği

2 aydan uzun süren öksürükler mutlaka göğüs hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilmelidir.akciğer grafi ,solunum fonksiyon testi hemogram gibi rutin tetkiklerden sonra gerekirse ileri tetkik yapılarak tanıya gidilebilir.ancak şunuda belirtmeliyim ki allerjik olduğu yönünde tedavi başlansabile sizin belirtilerinizin tamamen kaybolması haftalar sürebilir. geçmiş olsun dileklerimle.

25 Temmuz 2011 08:57