AM
Soru Sahibi
6 Mart 2008 19:14

iyi akşamlar hocam.genital bölgemde çıkan ben şeklindeki lekeler yüzünden k

iyi akşamlar hocam.genital bölgemde çıkan ben şeklindeki lekeler yüzünden kan örneği verdim.sonuçlar:anti hcv 0,09 negatif - anti hıv 0,49 negatif hbs ag 0,16 pozitif çıktı...bunun anlamı nedir acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayat Kumbasar Karaosmanoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Hepatit virüsünü taşıyorsunuz anlamına geliyor. Sağlıklı taşıyıcı mısınız yoksa kronik hastalık mı bu ancak ileri araştırmalarla ortaya çıkabilir. Aynı evde yaşadığınız kişilere de bulaş riski olduğundan test yapılmasında fayda var. Mutlaka bir enfeksiyon uzmanına veya gastroenteroloğa başvurmalısınız.

11 Mart 2008 17:26