KS
Soru Sahibi
10 Mart 2008 22:51

hocam hemşreyim hepatit aşımı yeni yaptıracagım aşılarım bittikten sonra ko

hocam hemşreyim hepatit aşımı yeni yaptıracagım aşılarım bittikten sonra koruyuculuk saglandıktan sonra Allah korusun hepatit c linin ignesi batsa aşının koruyuculugu ne olur korur mu hastalıhı kapma riski ne kadar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayat Kumbasar Karaosmanoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

aşı sizi hepatit B'ye karşı koruyacaktır. Ne yazık ki henüz hepatit c için geliştirilebilmiş bir aşı yok. Hepatit C'nin iğne batmasıyla bulaşma olasılığı %3 civarında.

11 Mart 2008 17:14