DO
Soru Sahibi
24 Nisan 2017 00:05

isotretinoin etkisi mi?

Merhaba hocam, karakter sınırından dolayı iyi anlatamayabilrm. kusura bakmayn. 5 ay boyunca zoretanin 10mg kullandım hergün, ardından 20 gün boyunca roaccutane 20mg kullandım. kas, eklem ve bel ağrısından dolayı bir aydır bıraktım kullanmayı. Bu ağrılarım çok kötüydü ama neredeyse geçti. Şu anda gözaltı torbasında morluk ve hafif şişlik var. El-kol, ayak-bacak ve ensede ani yanmalar oluyor sanki sıcak ütü ya da cisim basılmış gibi. Yine vücudumda ani kızarıklıklar belirip 30 dk içinde kayboluyor. Vücudum darbelere ve güneşe vs karşı aşırı hassas durumda. yüzümde güneşte veya soğukta ya da duş aldıktan sonra kızarıp moraran yerlr oluyor, yanaklar ve burun gibi. Dilimde beyazlık var elle temizlenmiyor, ağız içinde de beyaz lezyonlar oluşuyor temizleyince geçiyor kısmen, ağızda acı bir tat oluşturuyor bunlar. ağızdaki belirtiler bir haftalık ama dil 5 haftadır öyle. ağızda yavaş yavaş yaralar da oluşacak gibi, çünkü hafiften rahatsız etmeye başladı içyanak kısmı, ve zaten bozulmuş-çürümüş et görünümüne bürünmeye başladı içyanak kısmı. Boğazda ağrısız ama rahatsız edici bir daralma hissi var, balgam ve seste kısıklık da var. 1,5 ay önce riskli bir ilişkim olmuştu, o yüzden hiv den korkuyorm, ama DR hiv yok, cildiyeye görün dedi. ilacı veren DR roaccutane 2 ay kullan demişti, bıraktm 1 aydır. ilaçları tahlilsiz alıyordum hafif doz diye. bu arada 2 hafta önce karaciğer değerleri de normal çıkmıştı ELISA testinde. Ne düşünüyorsunz bu durmda. bu kadar etki ilac nedeniyle olabilir mi? şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bence araştırmak lazım. İç hastalıkları uzmanının bir dermatoloji uzmanı ile değerlendirmesi daha uygun olur.

24 Nisan 2017 12:36