AF
Soru Sahibi
3 Temmuz 2021 02:03

İntihar etmemek için hayatta anlam aramak

Bu hayatta bir anlam bulamıyorum. Bu hayatı anlamlı kılmak için ne yapabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ferit Bey, “İntihar etmemek için hayatta anlam aramak”düşüncesinin kendisi sorgulanmayacak negatif bir inançtır. Hayatın anlamını aramak ya da kaybetmek, uzun süredir devam eden depresyonun şiddetinin arttığını gösterir. Bu arayışı ruh sağlığı uzmanı ile yapmanız, daha akılcıl sonuçlara ulaşacağınız anlamına gelir.

4 Temmuz 2021 01:39