dd
Soru Sahibi
22 Haziran 2014 16:53

insülin direnci

Merhaba doktorum insülin direnci olduğunu söyledi fakat hiçbir tedavi yöntemi ilaç yazmadı bazı insülin direnci olanlar glikoz kullanıyor bende kullanamaz olurmu kilometre 96 boyu 1.60 diyet yaptığım halde 1 gr veremiyorum..cevabınız için teşekkürler. .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Peyami Cinaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

ınsulın dırencınız varsa ılaç tedavısı gereklıdır. Beslenme duzenı ve devamlı sporla kılo verılır.

29 Haziran 2014 21:36