oo
Soru Sahibi
31 Mayıs 2020 14:44

imlant tedavisi

hocam merhaba benim sol üst tarafta 4 lü köprüm var. boş olan 2 dişin yeri zaman zaman beni psikolojik olarak rahatsız ettiği için ve köprü ön ayak diş kaplamasının arka tarafında tırnak giricek şekilde boşluk oluştuğu için hekime gittim. bana diş etinde çekilme olmuş protezin değişmesi gerek dedi boş olan yere implant yaptırmak istediğimi söyledim çekilen röntegene göre boş olan yer uzun süre boş kaldığı için sinüzün yukarı çıktığını kemik olmadığını söyledi ve oraya kemik tozu koyup 6 ay kaynamasını beklememi söyledi ve maliyet olarakta dehşet bir rakam çıktı ortaya hocam siz ne önerirsiniz bu hususta köprü ye sizce devam mı yada implant için o bölgeye farklı bir uygulama yapabilirmisiniz desteğinize şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Duygu Ofluoğlu
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhabalar anlattığınızdan çıkardığım kadarıyla hekiminiz genç yaşınızı da gözönüne alarak sinüs lifting dediğimiz ve kaybettiğiniz kemiği kısmen geri kazanmanızı sağlayarak o bölgeye implant yapılmasına imkan verecek bir tedavi seçeneği sunmuş size.. işin maddi boyutu tabiki yapılacak cerrahi işlemlerin ciddiyeti nedeniyle biraz yüksek olacaktır bu çok normal.. ben bir cerrah olarak kemik ogmentasyonu ve sonrasında implant uygulaması ile tedavi edilebilme seçeneği olan hiçbir hastama köprü önermiyorum çünkü pekçok vakada hastalarımızın estetik beklentisini karşılamıyor bu restorasyonlar... ama sizin hekiminiz ile birlikte, kendi bütçenize göre bir tedavi şekli seçmeniz en doğrusu olacaktır sanırım sağlıklı günler dilerim

5 Haziran 2020 01:06