TA
Soru Sahibi
16 Ocak 2012 13:33

İlk sallanan diş

Kızım *** *** ** doğumlu. Bir haftadır alttaki ön dişi (ilk çıkan dişiydi) sallanıyor. Dün gece nerdeyse düşecek gibiydi. Kızım dili ile sürekli dişini oynatıyor. Acaba biz evde elimizle dişi alsak mı? Bu şekilde etine kendisi zarar verir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dt. Hande Şar Sancaklı
Diş Hekimi , Koruyucu Diş Hekimliği (Çocuk Diş Hekimliği)

Steril bir gazlı bez tampon ile dişini alablirsiniz, 10 dakika kadar süre ile de kanamayı önlemek amacıyla tamponu ısırtabilirsiniz. Ama yinede genel bir muayene açısından dişkekimi kontrolüne götürmeniz faydalı olacaktır.

18 Ocak 2012 22:43