TA
Soru Sahibi
5 Kasım 2021 16:41

İlacli tomografi

Mrb hocam 3 kere 1hafta ara ile sag böbregim için eswl aldim son seansa 2 temmuzda girdim 8 temmuzda tekrar usg cekildim eswl aldıgım böbrekte sağ böbrek perirenal bölgede 2 adet loküle sıvı görünümü izlenmiştir 5x2 7x4 mm sekel hocam bu ne demek 3 agustosda tekrar usg cekildim eswl aldıgım böbrekte sorun cıkınca ilacli bt cekildim kortikoekzofitik yerleşimli dansitede kistik lezyon cıkti 20 mm eswl den sonra kist oluşurmu Nisan mayis haziran temmuzda cekildigim ultrasonlar temizdi hep son seansdan cıktiktan sonra idrarim vişne çürügü rengindeydi idrar yapamama gibi sorunlarım oldu 2 litre su içtigim hade 300 ml ancak idrar yapabildim cevabiniz için tesekkur ederim hocam iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cevdet Kaya
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Böbrek kistleri oluşma nedenleri farklıdır. Kistlerin yapıları da farklıdır. Çoğu kistler sadece takip edilirken, bazı kistlerin ameliyat ile çıkartılması gerektiğini söylemek isterim.

7 Kasım 2021 09:26