öa
Soru Sahibi
12 Aralık 2021 13:30

İlaca bağlı kanama düzensizliği

Merhabalar, ben 20 yaşındayım ve adet kanamamdan 3 gün önce primolut kullanmaya başladım. 1 hafta kullandıktan sonra bıraktım. ve ondan 3 gün sonra da kanama başladı. kanamam normal zamandaki gibi 4-5 gün sürdü. ama bittikten sonra ilk önce az az koyu kırmızı kanamalar daha sonra açık kahverengi denilecek kanamalar ile karşılaştım. bittiğinden beri 6 gündür bu ara ara kanamalara rastlıyorum. bunun sebebi ne olabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İlaçla adet kanamanızı geciktirip hormon dengenizi bozduğunuz için..Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, Üreme yaşındaki kadınlarda anormal vajinal kanamalar – *** *** **) ulaşabilirsiniz.

12 Aralık 2021 21:49