BE
Soru Sahibi
11 Haziran 2020 16:46

İdrarda hematüri

Hocam merhaba benim tam idrar tahlilimde sürekli hematüri çıkıyor bunu dışında herhangi bir sorun görünmüyor. Polis olmak istiyorum, istenilen sağlık şartları konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Aslında bana sorarsanız uzun süredir diyorsunuz idrar yollarında herhalde ( zaten yaşınız da genç ) bir habis tümör yok demektir, yalnız hematüri var ama protein yok o halde glomerulonefrit olmadığını da söyleyebiliriz. O halde bana göre polis olmanızda bir sakınca yok. Ama bazen bu tür bulgularla haksız yere insanları reddebiliiyorlar. Muayene ve tetkik olacağınız dönemde günde 5-6 lt sıvı alırsanız hakkınız yenmez. İyi günler

14 Haziran 2020 23:48