ÖE
Soru Sahibi
11 Mayıs 2019 22:54

İdrar yolu enfeksiyonu

Merhaba. İlk cinsel ilişkimden bir hafta sonra sistit oldum. Antibiyotik kullandım bir hafta. 1 yıl sonra tekrar iliski sonrası 5 6 gün sonra sistit oldum. Lökosit 500 eritrosit 50 civarıydı. Protein yoktu.Acile gitmistim. Ağır olduğu söylendi ve 1 hafta antibiyotik kullandım. 4 ay geçti. Su an susuz kaldigimda idrarım koyu oldugunda yanmam oluyor. 2 litreye yakın su icmeye calisiyorum artık. Tahlil ve kültür temiz o yuzden enfeksiyon yok denildi. Bu normal midir, susuzluktan mıdır? Ve iliski sonrası bu enfeksiyonlar sık görülür mü balayı sistiti bu sekilde mi oluyor? Tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)

ece hn. genç bayanlarda ilk ilişki sonrası Balayı sistiti denilen sistit ataklarını sık görülür. Bu ataklar mikrobiktir iyi tedavi edilmediğinde tekrarlar bazen de attın da intersisyel sistit olabilir. Bunu zaman gösterecek

13 Mayıs 2019 10:24