ka
Soru Sahibi
15 Ağustos 2016 16:09

idrar yolu enfeksiyonu

Merhaba doktor bey kızım 10 aylık ve 2.aydan beri idrar yolu enfeksiyonu oluyor nerdeyse ayda 1 ...son iki haftadır antibiyotik kullanmasına rağmen lökosit 6-7 idrar kültüründe ureme *** *** ** çıkıyor.iki defa böbrek USG çekildi temiz çıktı .doktorumuz nefroloji uzmanının gormesi gerekiyor dedi.Bizi nasıl bir süreç bekliyor bilgilendirirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cihangir Akgün
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bebeklerde sık idrar yolu enfeksiyonu önemsenmesi gereken bir durum ancak torba ile idrar alındığında yüksek oranda yanlış sonuçlar verebilmekte. Bu açıdan size en yakın çocuk nefroloji polikliniğine başvurunuz . Sağlıklı günler.

26 Eylül 2016 15:44