YA
Soru Sahibi
9 Temmuz 2014 14:18

İdrar Yolları Sorunları

Merhaba hocam, 2 ay önce bende aniden gelişen idrar yollarında yanma sıksık idrara çıkma peniste ve sol testiste uyuşma, ağrı halsizlik mide bulantısı, penis şekil bozukluğu kasılmış gibi, hafif sola kayma ve erekte olmaya çalışırken ortadan bükülmüş ve kalınlaşmış gibi hal alması gibi şikayetlerım oldu. Şikayetlerim başladıktan 1 hafta sonra doktora gittim alerjik bir durum veya üşemeyle birlikte bunlar olabileceği urispas ve urocare ilaçları yazıp kullan geçmezse haftaya gel kullandım geçmedi ve 1 hafta sonra başka doktora gittim oda kan tahlili ve idrar kültürü istedi sonuçlar temiz çıktı önemli bir sorun yok idrar yollarını temizlemek için Hippurin bir ilaç verdi ramazan ayı dolayısıyla duzenli ilaçları kullanamıyorum şikayetlerimde azalma olsada geçmedi. ve idrar akış hızında azalma var. Hocam bu şikayetlerimin kaynağı nedir ne yapmam lazım psikolojim bozuldu yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

İdrar yolları ve genital bezleri tutan enfeksiyonlarda bu tip yakınmalar görülebilir. Özellikle prostat iltihap ve enfeksiyonlarını idrar ve kan tahlilleri ile tespit etmek çok zordur. Sizin bahsettiğiniz şikayetlere yol açarlar. Bunların tedavisinde en etkili ajanlar kinolon grubu antibiyotiklerdir. Şikayetleriniz geçmedi ise bu açıdan tekrar bir görünmenizi öneririm.

2 Ağustos 2014 22:03