ÖY
Soru Sahibi
20 Mart 2019 13:59

içe dönük basma ve ayak yapısı

hocam iyi günler kızım 28 aylık daha öncesinde hafif içe basma şikayetiyle bi hekime göründük oturus sekliyle düzelir demişti fakat daha da ilerleme oldu tek ayak oldukça içe basmaya başladı ve otururkende sürekli içe dönük tutuyor ne yapabiliriz şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Baktır
Ortopedi ve Travmatoloji

Çocuklarda 13 yaşına kadar içe dönüklük kendi halinde düzelebilir, düzelmez ise cerrahi müdahale ile içe basma tamamen düzeltilir. Yılda bir takip ile içe dönüklüğün açıları ve dereceleri kontrol edilmesi önemlidir. Sağlıklı günler dilerim.

8 Nisan 2019 09:57