YB
Soru Sahibi
9 Şubat 2014 18:54

homeopati ile gırtlak kasılması tedavisi

Sayın Doktor bey, gebeliğimin 8 ayında başlayan ciddi reflü sıkıntıları nedeniyle gırtlağımın sağ tarafından takılma hissi (globus), gırtlağımın içinde yaralar oluştu.Gebeliğimin 8. ayından bugüne kadar yaklaşık 5 aydır ppi tedavisi görüyorum. Gebeliğim bittikten sonra reflüyle ilgili şikayetler artarken, boğazımda gırtlağımda ciddi kasılmalar meydana geldi. Bu kasılmalar yemek yedikten ya da bir şeyler atıştırdıktan sonra daha fazla oluyor. Yapılan endoskopinin patolojik sonucuna göre midemde atrofi, ülserleşme, eritermli pangastirit ve yemek borumda yaygın kronik özfajit tespit edildi. Ne yazık ki ben bu şikayetleri daha çok boğazımda hissetmekteyim.Gırtlağımda ve yemek borumun girişinde ağrı ve kasılma, kulağıma vuran bir ağrı, öksürük, geniz akıntısı, musu artısı, boğaz temizleme,gögüs kafesinin üstünde ağrı, zor nefes alma gb şikayetler yaşamımı çok olumsuz etkiliyor. Gastroentoloji bu sorunun mideden kaynaklandığını söylerken KBB uzmanları psiklojik değerlendirmeler yapıyor.PPİ beraberinde içmediğim antidepresan ve anksiyotik ilaç ( benzodiyazepin) kalmadı. Acaba Homeopati ile iyileşme şansım var mı? ABC Homeopathy sitesinde bazı homeopatlarla yazıştım. Bana bu hastalığın homeopati ile geçeceğini söylediler. Acaba bu doğru mu?? Bunun için ne yapabilrim? Sizinle irtibata geçebilir miyim? Saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba Homeopati bu konuda size yardım edebilecek tek seçenek. İrtibata geçtiğinizde size İzmirde gidebileceğiniz homeopatların irtibat numaralarını veririm

9 Şubat 2014 20:26
YB
Soru Sahibi

Doktor Bey çok teşekkür ederim cevabınız için. Ben artık İzmir'de oturmuyorum. Edirne'de ikamet ediyorum. Acaba sizinle irtibata geçebilir miyim? Homeopati acaba bu krikofaringeal kastaki gerilmeyi ve kasılmayı durdurabilir mi? Yabancı pek çok uzman bu şekilde tedavi yaptıklarını söylediler ama bu mümkün müdür? Gerçekten hayatımı çok olumsuz etkiliyor.Ne bebeğime bakabiliyorum ne de çalışabiliyorum artık bu gerilmeden ve kasılmadan. Size midem ve özfafusumla ilgili patolojik sonuçlarımı yazdım daha önce.En kısa zamanda Trakya üniversitesinde ayrıca boyun ultrasonu, boyun MR'ı çektireceğim. Hastalığımın distoni olmasından çok korkuyorum. Ya da gırtlağımın görünmeyen bölgesinde yutkunmamı zorlayan bir tümör olmasından çekiniyorum.Bu bilgiler ışığında sizinle görüşebilir miyim acaba?

3 Mart 2014 23:02
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

tabii ki homeopati ile tedavisi olur. www.homeopati.com.tr den ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. ama öncelikle gerekli medikal tetkikleri tamamlamanızı tavsiye ederim

4 Mart 2014 00:27