KR
Soru Sahibi
4 Nisan 2022 13:33

Hocam sedef hastalığından şüpheleniyorum ve yorumlama ısı istemekteyim?

Hocam saçlı deride kepek vardı ama yeni bir şey farkettim duş aldıktan sonra tamamen kurulduğumda vücutta özelliklerde kollarımda saçlı deride kepeğin çoğaldığını görmekteyim bu genital bölge(testis bölgesinde)de oluyor ve az buz değil yani sanki derim kurumuş kepek üretip döküyor sanki böyle küçük küçük ayrıca bir dikkatimi ceken diğer husus şuan bir enfeksiyonum olmamasına rağmen tahlil yaptırdığımda(sonucunu nörolog henüz incelemesdı) bağışıklık sistemini ile ilgili EOS denen şeyin normalde 1 olması gerekirken 5.1 gözüküyor ve elimin üst derisi hafiften kızarmaya başladı ama yanma vs yok kol ve el derimi gergin hale getirdihimde kalem ucu büyüklüğünde kırmızı noktalar var bunlar normal midir yoksa hangi hastalıkların belirtisi olabilir merak ediyorum yakın zamanda cildiyeyede gidecem fakat maalesef merak edip korkmaktayım:( ve dediğim kırmızı noktalar kolumda uzun bir süredir vardı yaklaşık 2 yıl gibi bir süre ve kepek te ama bu sene birazda stresli bir sene olduğundan(yks mezun öğrencisiyim)bulgularda artış gözlemledim Cevaplarsanız sevinirim Teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

GENİTAL BÖLGEDE TARİFLEDİĞİNİZ LEZYONLAR SEDEF BELİRTİSİ OLABİLİR. ANCAK GÖRMEDEN SEDEFTİR VEYA DEĞİLDİR DEMEK ÇOK KOLAY DEĞİL. HATTA BAZEN GÖRSEK BİLE KOLAY DEĞİL AYRIM YAPMAK. KOLUNDA TARFLEDİKLERİNİN BİR HASTALIK BELİRTİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. ANCAK DEDİĞİM GİBİ BUNLARI TAMAMEN BİLGİ VERMEK AMAÇLI YAZIYORUM.GÖRMEDEN YA DA FOTO İLE KESİN BİR YORUM YAPMAK MÜMKÜN OLMUYOR. SİZİN MUHAKKAK BİR DERMATOLOGA MUAYENE OLMANIZ GEREKİR. SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

4 Nisan 2022 14:19