ÖE
Soru Sahibi
12 Mart 2009 00:34

hocam merhabalar,yutkunma sorunum vardı ve boğazımda sürekli gıcık oluyord

hocam merhabalar,yutkunma sorunum vardı ve boğazımda sürekli gıcık oluyordu bu nedenle KKB doktoruna gittiğimde beni endoskopiye gönderdiler sonuçları değerlendirirseniz seviniirm. piopsi sonuçlarını henüz alamadım.saygılar erdal özel endoskopide yazılanlar tanı 1 diffüz+antral eroziv gastritis tanı 2 eroziv bulbitis+duodenitis tanının üzerindekileri yazıyorum kardiya funduz ve korpuzun mukozası hiperemil ve ödemli alanlarla kaplı idi antrum mukozasında ödemli alanlar ve erozyonlar izlendi tanı amaçlı biopsiler alındı bulpus forme mukozasında ödemli alanlar ve erozyonlar mevcuttu aktif veya skar devresinde ülser saptanmadı post bulber duodenemun mukozası hiperemik alanlar ile kaplı idi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Gastrit ve reflüye yönelik tedavi düzenlenmesi gerekiyor. Bazı diet ve egzersizlerle de desteklenmesi lazım. Tüm sonuçlarınızla isterseniz benimle irtibatlanın. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (*** *** ** (*** *** ** (sekreter mobil tel)

12 Mart 2009 08:40