ÖÖ
Soru Sahibi
27 Mayıs 2011 13:31

Hocam merhaba, öncelikle cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, Babam 70

Hocam merhaba, öncelikle cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, Babam 70 yaşında 2 gün önce anjio oldu, sonuçlara göre ameliyat denildi ama babam ameliyat olmak istemiyor, sten vs. takılsa olmaz mı?sizce durumu acil mi? İstanbulda bu konun uzmanı önereceğiniz bir hastane neresidir?veya sonuçları başka yerede göstermenin bir faydası olur mu? Raporu şu şekilde: LMCA:Distalde lad osteali ve iyi gelişmiş intermedieri içeren (trifukasyon) %90 lezyon mevcut; LAD: Proksimalde segmener %30-%40 lezyon, CX:Dominant, ostalde %20-30 lezyon; RCA:Posteriordan çıkmaktadır, proksimalinde %30-40 lezyon mevcut..Tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu durumda karak vermek için sadece rapor yorumu yeterli değildir, anjiografinin CD'sinin izlenmesi gerekli. Ancak tarif edilen durum çok yüksek olasılıkla operasyonu gerektirmektedir. Ana damarı da içine alacak şekilde çatal bölgesindeki daralmalarda stent takılması çoğu zaman uzun vade için yeterli çözüm olmaz.Merkezimiz (Medicana International Beylikdüzü Hastanesi) girişimsel kardiyoloji ve by-pass cerrahisi uygulamaları konusunda İstanbul'un en yüksek sayılarla işlem yapılan merkezlerinde biri olup, başvurduğunuz takdirde size yardımcı olmamız mümkündür.

28 Mayıs 2011 10:06