EB
Soru Sahibi
29 Mayıs 2011 23:43

hocam ii akşamlar.babam 20 senelik diyabet hastası.insilün kullanıyor sabah

hocam ii akşamlar.babam 20 senelik diyabet hastası.insilün kullanıyor sabah 23 akşam 23 vuruluyor.196 ile 476 arasında değişiyor şekeri.26.05 perşembe günü nefes darlığı nedeni ile hastaneye kaldırdık kalp krizi geçiriyormuş.yapılan anjiyo sonrası biri ana damar olmak üzere 4 kalp damarının tıkalı olduğu söylendi.kesinlikle diyetine uyan bir diyabet hastası değil.ayrıca yüksek tansiyonu var.tansiyonu 128 ile 179 arasında değişiyor hazzer adında ilaç kullanıyor.bu durumda ameliyat olmasının riskli olabileceği diyabet hastalarının kanamalarının zor durdurulduğu söyleniyor.çok riskli bir ameliyatmıdır.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Burcu Erman, Uzun yıllar diyabet hastası olanlarda, bypass ameliyatından kısa süre sonra yeniden damarları daralıp tıkanarak hastalık belirtileri ortaya çıkabilir ve fizik aktiviteleri ileri derecede kısıtlanabilir. Hastanızın tam muayenesi, elindeki tetkiklerin, incelenmesi ve belki de ilave tetkiklerle, durumunun değerlendirilerek, bypass ameliyatı mı yoksa doğal bypass tedavisi mi, hangisinin daha uygun olacağına karar verilebilir. Ayrıntili bilgileri www.dogalbypass.com web sitesinden edinebilirsiniz. Sağlıklar diliyorum.

1 Haziran 2011 11:54