BM
Soru Sahibi
11 Mart 2007 00:00

hocam idrad tahlilimde temiz çıktı,hepatit için kandeğerlerim normal bu değ

hocam idrad tahlilimde temiz çıktı,hepatit için kandeğerlerim normal bu değerlere ilaç bile veremeyiz dediler intaniyeden.sorun sağböbreğimdeki 1,6lik kistten sanırım.üreloji uzmanı neden üç aysora gel dedi ve ağrılarım için niçin ilaç önermedi ve ayrıca bacağımdaki ve kollarımdaki kızarıklık ve morlukları için neden deri uzmanına git dedi yani bunların böbreğimdeki sorundan olabileceği aklıma geliyor. çünkü uzun zamandır aynı yerde aynı geçmeyen izler..hocam bi fikir verin bana üç ay bekleyimmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Bir böbrek kisti genelde ağrı yapmaz. Önemsiz bir hastalıktır. Yani bu tanı sizin yakınmalarınızla örtüşmüyor. Derideki lezyonlar nasıl bir görünümde bilmiyorum ama genel sistemik bir hastalığın bir parçası olabilir. Bence dermatoloji uzmanından önce bir iç hastalıkları uzmanı tarafından genel bir değerlendirme tekrar yapılmalı. Ama şunu da beliteyim, elbette sizin ağrınızın elbette bir nedeni vardır. Önemli olan önemli yaşamsal olabilecek bir nedeniş varmıdır yokmudur bunu saptamak. Bazen bir tanı konamayabilir ama önemli bir hastalık olmadığının anlaşılması yeterlidir. O zaman ağrıyı giderici bir tedavi yapılır bir taraftan gidiş izlenir gerekirse tetkikler tekrarlanır ama sonunda sorun çözülür. Sizin tetkikleriniz yeterli bir şekilde yapılmış da olabilir ama bişr diyalog eksikliği var sizi tatmin edememiş. Geçmiş olsun.

14 Mart 2007 00:00