HY
Soru Sahibi
24 Haziran 2021 23:18

Hocam bi bakarmisin

Lomber lordoz artmıştır. Tüm vertebra korpus yükseklikleri ve sinyal yoğunlukları tabiidir. L2-3 diskinde santral posterior protrüzyon izlendi. Anterior epidural yağlı plan obliteredir. Tekal kese basılıdır. L3-4 diskinde santral posterior protrüzyon izlendi. Anterior epidural yağlı plan obliteredir. Tekal kese basılıdır. L4-5 diskinde santral posterior protrüzyon izlendi. Anterior epidural yağlı plan obliteredir. Tekal kese basılıdır. L5-S1 diskinde santral posterior protrüzyon izlendi. Anterior epidural yağlı plan obliteredir. Tekal kese basılıdır. Konus medullaris L1 vertebra düzeyinde sonlanmaktadır. Filum terminale serbesttir. İntra ve ekstradural kanal içi kitle tespit edilmedi. SONUÇ: Bulgular kısmında belirtilmiştir. Değerlendirme:44 İmza:İntra ve ekstradural kanal içi kitle tespit edilmed

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Öncelikle geçmiş olsun. Rapora göre değerlendirmek gerekirse size en kısa sürede mikrocerrahi öneriyorum. Gelin Ne gerekirse yapalım.

25 Haziran 2021 06:47
HY
Soru Sahibi

Hocam sakat kalırsın diyorlar 😔 herkez bişey söylüyor

25 Haziran 2021 08:21
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Siz herkes üzerinden karar verecekseniz bilemedim. Ben Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanıyım. Mikrocerrahi ile çözüm öneririm.. Size de büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

25 Haziran 2021 12:03