ps
Soru Sahibi
19 Temmuz 2010 17:41

hocam bana gastro 2006 da ülseratif kolit teşhisi koydu patoloji de doğrula

hocam bana gastro 2006 da ülseratif kolit teşhisi koydu patoloji de doğruladı 2009 yılında ise gastro doktoru remisyonda ülseratif kolit dedi alınan biyopsiye ise patolog kronik nonspesifik kolit dedi bunun sebebi nedir. bu bir yorum işi mi ben ülseratif kolit miyim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

- 2006 yılında yapılmış biyopsi materyali ile 2009 yılında alınmış materyallerin , birlikte değerlendirilmesi ve yoruma gidilmesi uygun olur. Eğer klinik hekiminiz ülseratif kolitis için spesifik tedavi uyguluyor ise tedavinin devamı açısından her iki biyopsinin yeniden ( birlikte ) yorumlanması uygun olur. Geçmiş olsun dileklerimle...

20 Temmuz 2010 11:21