KR
Soru Sahibi
12 Temmuz 2013 21:01

hiv

korunmasiz iliskimden 2yil sonra ahenk labaratuarinda hiv combi oldum negatif sis etfalde hiv ag ab oldum nevatif okmeyfaninda test oldum anti hiv combo negatif anakara egitim afatirmada test oldum anti hiv combo negatif diskapida fest oldum hiv ab new negatif ben de hiv vaf mi nefes darligi ve karaciger buyumesi sikayetim var tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Evlin Görgülü
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

2 yıl önce olan şüpheli ilişkinden sonra toplam 5 kez hıv testi yaptırmışın hepsi negatif çıkmış. sende hıv olma ihtimalide yok.( 2 yıl önceki duruma bağlı olarak) bu konuyu kafana takmana gerek yok.bence nefes darlığın için göğüs hastalıklarına başvurmalısın,

12 Temmuz 2013 23:25