gm
Soru Sahibi
14 Haziran 2021 17:19

Hiv ve covid

,Hocam merhaba.ŞUBAT 2020* de şüpheli bir durumum olmuştu. Yaklaşık 10 ay sonra (9 ocak 2021*) de Korona olduktan 60 gün ve 80 gün sonra 2 tane antihiv kemiluminesans testi oldum(Son şüpheli ilişkimden 13 ve 14 ay sonrasına denk geliyor hocam bu antihiv testleri )sonuçlarım negatif hocam çok şükür.. Korona geçirdikten 60 gün sonra 13.ay(20 mart 2021*) antihiv, 80 gün sonra 14.ay(12 Nısan 2021*) antihiv test sonuçlarım negatif Hocam bu covidi geçirmiş olmam kanda hiv antikoru eger olmuşsa baskilayabilir mi? Sonucta 90 günü aşalı epey oldu ama sormak istedim hocam. guvenebilir miyim bu 13. ve 14.ay hiv testlerime ? Artık kafamdan atabilir miyim bu meseleyi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Yanlış negatif diye bir şeyden ziyade henüz pozitifleşmemiş erken dönem (pencere dönemi) gibi bir kavram var ama sizin durumunuz bunlara hiçbir şekilde uymaz bence. 13-1 4 ay sonra artık AIDS hastası olurdunuz. Niye bu kadar endişe ediyorsunuz. Meslektaşlarımız az da olsa böyle olasılık halinde tanıyı koymak için herşeyi yaparlardı. İyi günler

14 Haziran 2021 18:49