kp
Soru Sahibi
12 Mayıs 2015 15:14

hiv testleri

Merhaba hocam bir sorum olacak şüpheli ilişkiden 1.5 ay 3ay 4ay 5 ay 6 ay sonra devlet hastanesinde test yaptırdım anti hiv ( kemiluminesans ve benzeri ) yaziyordu sırasıyla *** *** **-*** *** **-0.3 negatif çıktı ancak bende faranjit dilde beyazlik agizda aft hayalarda beyaz lekeler çıktı 190. Gun elisa hormon anti hiv negatif çıktı daha sonra 230.gun kargoyla istanbul gelişim tıp laboratuvarına kan göndererek hiv rna pcr ve p24 antijen testleride negatif cikti tekrar 247.gün yine kargoyla kan göndererek izmir uçkun tıp laboratuvarinda hiv duo ultra hiv 1 ve hiv2 lgg ve lgm antikor ve antijen testi de negatif cikti tekrar test yaptirmalimiyim hocam teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Zehra Göçer
Pratisyen Hekimlik

Daha fazla test yaptırmanıza gerek yoktur, hıv negatiftir. şüpheli ilişkilerde korununuz. saygılar

12 Mayıs 2015 15:25
kp
Soru Sahibi

Cok tesekkurler hocam eğer bir bulaşı olsa bu kadar zamanda cikardi degilmi

12 Mayıs 2015 15:36
Dr. Zehra Göçer
Pratisyen Hekimlik

evet bulaş olsaydı şimdiye kadar çıkardı.

13 Mayıs 2015 16:20