YR
Soru Sahibi
19 Haziran 2019 04:02

Hiv ile ilgili soru

Hocam Allah kolaylık versin. Hocam diyelim ki 90. Günden önce antijen taratmamış, 90. Günden sonra 4. Jenerasyon antijen ve antikor tarıyan bir test yaptırdık. Antikorun baskılandığı durumlarda antijeni tespit edebilir mi, 90, günden sonra alınan sonuç konuyu kapatmamız için yeterli midir 4. Jenarasyon test olanlar için. Sadece 95. Günde 4. Jenerasyon duo ultra oldu 6. Ayı önerirmisiniz yoksa antijen yoksa antikor olur antikor yoksa antijen olur ikiside yoksa konuyu kapatın diyebilimiyiz. Sağolun hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

6. Ay yine de baktirin. Geçmiş olsun.

19 Haziran 2019 12:16
YR
Soru Sahibi

6. Ay combi negatif 9.ay kemolüminesans negatif Hcv hbsag vdrl-Rpr negatif 4. Nesil için 6. Ay ve daha sonrası sarkan bir durum var mı?

20 Haziran 2019 06:27
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

sdaece anti hcv + vakalrda 12. aya sarkabilir ki sizde anti hcv -. 6. aydan sonra ek tetkik gerekmez.

20 Haziran 2019 16:41