SS
Soru Sahibi
21 Mayıs 2020 02:24

His kaybından

Merhaba hocam ben 6 ay önce sol kasık fıtığı amaliyatı oldum açık yama koydular yama yeri kızardı şişti doktora gitim iğne ile kanı çekerek indirdi aradan 2 gün sonra geri şişti ve gerildi serteldi  sonra amaliyat yerinde bir ağrı karıncalanma iğnelenme  sanki elektirik çarpar gibi testisin üst damarlarında sinir çekilir gibi oldu gece yatıyordum normaldir amaliyat olduğumdan dır dedim sabah kalktığımda amaliyat yerindeki şişlik gerginlik inmiş sol testis sarkmış penis amaliyat tarafında kas yok gibi dibe çöktü soltarafa yamuldu  cildinde sararma uyuşma his kaybı oluştu yumurtalıklar er bezi yanmaya  başladı  ereksiyon sorunu isteksizlik başladı hocam üroloji ye gidiyorum zamanla düzelir   bizle bir sorun yok diyor amaliyat yapan sorun yok diyor şaşdım hocam amaliyatın ilk 10nuncu günü normaldi  bu bölgede sonradan  sinir damarı  koparmı hocam her hangi bir kötü alışkanlığım yok sığara dahi kullanmıyorum kronik hastağımda yok sinir kopsa bile tedavisi varmı bu bölgede ultrason çektirdim amaliyat olduğum tarafta soltestisin altında makata yakın yerde damar genişlemesi gibi bişeyler çıktı hafif ağrısı oluyor ultrason çeken bana burdan amaliyat oldunmu diye sordu olmadım sonuç olarak şöyle yazmış yumuşak doku pilanlarında postop değişiklikler saplanmıştır yazıyor hocam 37 yaşındayım 2002 de sağ kasık fıtığı inmemiştestis indirildi ve sol tesiste varikusel amaliyatı oldum böyle hiç sorunum yoktu her şeyim normaldı hiç amaliyat olmamış gibiydim hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fehim Arman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Muayene ile değerlendirmek gerekir, üroloji ve nöroloji uzmanının birlikte değerlendirmesinde yarar var.

3 Haziran 2020 00:08