BE
Soru Sahibi
29 Nisan 2016 17:28

hipospadias

Merhaba hocam. Oğlumu 11 aylıkken ameliyat ettiniz. Orta şiddette hipospadias vardı.Ameliyatimiz sorunsuz gecti.Pipi başının altında delik gibi birşey vardı ama oradan hiç idrar gelmemişti. Şu an 5 yaşında . Bir ay kadar önce 2 sefer idrar yaparken oradan da 1 damla geldiğini gördüm. Size whatsapp tan fotograf da gondermistim.Fistül gibi gorunuyor demiştiniz. Yalnız o zamandan beri arada kontrol ediyorum. Damlamaya bir daha rastlamadım.Idrarini üstten rahat bir şekilde yapıyor . Daha once gördüğüm damlama neden kaynaklanmış olabilir?Fistül oluşsaydı damlama devam etmez miydi?Bir de tekrar damlama olmazsa bu sene değil de 6 yaşında normal kontrol tarihimizde mi gelelim size? Teşekkürler iyi çalışmalar .

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Fistül olsa idi damlamanın sürekli olmasını beklerdim. Yine de çok küçük fistüller geç dönemde belirgin hale gelebilir. Açık bir şekilde alttan idrar gelmesi ve bu nedenle ayakta çiş yapma problemi yoksa üzerinde durmayın. Gelecek sene kontrolde görüşürüz.

1 Mayıs 2016 15:22
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Fistül olsa idi damlamanın sürekli olmasını beklerdim. Yine de çok küçük fistüller geç dönemde belirgin hale gelebilir. Açık bir şekilde alttan idrar gelmesi ve bu nedenle ayakta çiş yapma problemi yoksa üzerinde durmayın. Gelecek sene kontrolde görüşürüz.

1 Mayıs 2016 15:22
BE
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam. Görüşmek üzere. İyi çalışmalar diliyorum.

1 Mayıs 2016 23:25
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Görüşmek üzere

3 Mayıs 2016 22:39