gk
Soru Sahibi
15 Nisan 2020 11:51

Hipofiz tümörü

Merhaba hocam selam ve saygılarımla çocuğunda 2 yaşında hipofiz timör ameliyatı oldu gözlerde tıtreme, sol göz de sola kayma ve görme kayıpları mevcut idi ameliyat yaptık çocuk endokrinoloji Dr kontrolü altında ameliyatı yapan doktorumuz zamanla düzelir dedi çocuğum şuan 3 yaşi da ameliyat bir sene önce oldu içimizde bir sıkıntı olarak gözüküyor çocukta ara sıra göz titremesi oluyor ve kızınca daha çok oluyor bide yakına odaklanmıyor uzağı çok nadiren görüyor acaba tedavisi mümkün mü ameliyatı Ankara hacettepe yaptık Dr söyledi göz sinirlere zarar vermedik sadece baskı yapmış ezilmiş dedi ilginiz için teşekkür ederim saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Merhaba, Geçmiş olsun. Bu amelatliyatlarda sinir hasarı oluşmasa da mevcut tümörün geçmişteki hasarının oluşturduğu kayıp sekel olarak kalabilmektedir. Bu olasılık mevcut; yaşı ve geçen süre dikkkate alındığında kalıcı görme kaybı oluştuğunu söyeleyemeyiz. Halen görme sinirini tam olarak onaran yöntem yok. Mevcut bulguları giderek kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirniz. Saygılarımla

19 Nisan 2020 22:11
gk
Soru Sahibi

Merhaba hocam verdiğiniz cevaptan dolayı çok teşekkür ederim selam ve saygılarımla

19 Nisan 2020 22:31
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Teşekkürler

28 Temmuz 2020 09:35