ÇB
Soru Sahibi
5 Ocak 2021 11:10

Hidrosefali

Merhaba hocam teyzem hidrosefali hastası ve 2019 Aralık Ayında shunt operasyonu geçirdi son 6 aydır her gece (çok az su içmesine rağmen) altına yapıyor. Daha önce vesicare adlı ilacı kullandık ama hiçbir faydasını görmedik. Durumu ürolojik olabilir mi? Iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)

banu hn, hastanızda serebral olaylara bağlı nörojenik mesane olduğunu düşünüyorum bu hastalarda kullandığınız ilaçlar yani antikolinerjik ilaçların etkiniği düşüktür bu hastalar için mesane içi botox uygulaması gerekebilir. geçmiş olsun

5 Ocak 2021 15:02