TA
Soru Sahibi
7 Aralık 2019 22:13

Heyet raporu

Hocam iyi çalışmalar 10 yaşında sağ tarafımdan inmmemiş testis ameliyatı oldum yani yukarıdaki inmemiş testisi ameliyatla yerine getirildi ve şuanda hiçbir sıkıntım yok 24 yaşındayım uzman çavuşluk için alacağım heyet raporunda ameliyattan dolayı olumsuz sonuçlandı. Sağlık yönetmeliğine göre ameliyat olup bir hastalığı yoksa bir engel taşımaz yazıyor sizce bir sakıncası var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Ameliyat ile yerine indirilen testisde tıbbi açıdan asker olunmada sakınca yoktur. Ancak sağlık bakanlığının yönetmeliği ile askeriyenin sağlık uygulama tebligatı farklılıklar içerebilir. Askeriyenin esas aldığı yönetmelik geçerlidir.

1 Ocak 2020 16:27