am
Soru Sahibi
16 Mart 2018 00:43

hepatit sorunu

merhaba iyi günler size bir sorum vardı annemd 3 yıl önce testte hepatit b çıktı ozamanda bu zamana hbv dna si düşük olduğu için ilaç almıyordu 2000 altında olduğu için son testte 2200 çıktı ama karaciğer ultrason alt ast hemogram diğer testler hepsi normal şükür. şunu merak ediyorum hepatit d testi yapılmadı acaba hepatit d. de olabilir mi bu yazdıklarıma göre bu çok ciddi deniyor çok korkuyorum varsa diye varsa buda ilaclarla kontrol altına alinabiliyormu inanın çok moralim bozuk üzgünüm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Aktif durmda Hepatit D varmı diye araştırılır Bu durmda karaciğer enzimleri yüksektir .Tedavide B hepatit tadevisi aynıdır tedaviye cevap verir kronikleşmesi söz konusu değil Endişelenmeyin Geçmiş olsun

16 Mart 2018 08:20