5 Nisan 2018 15:53

Hepatit B Tanısı?

hocam ii çalışmalar,bn bildiğim kadarıyla 20 yıldır hepatit b hastasıyım.Ancak bazı doktorlar taşıyıcı olduğumu bazıları kronik hasta olduğumu belirtiyor.Yorumunuzu alabilirmiyim? HbeAg 1245 pozitif Anti Hbe 5,15 Negatif Delta antikoru 0,37 negatif HbvDNA *** *** ** AST 46 ALT 114 BİYOPSİ SONUCU:HİSTOPATOLOJİK TANI Dokuda HbsAg (+), HbcAg (+), Minimal kronik hepatit(Serolojik ve histolojik olarak Hepatit B,Serolojik olarak hepatit D ile uyumlu) İSHAK'A GÖRE: NEKROİNFLAMATUAR AKTİVİTE: 3/18, FOKAL NEKROZ:1,KONFLUEN NEKROZ:0, İNTERFAZ AKTİVİTESİ: 1, PORTAL İNFLAMASYON:1 ) FİBROTİK EVRE:0/6 %40 Oranında steatoz izlenmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

HBV DNA yüksek ve HBeAg(+)Kronik Kc hepatit inşz var İlaç tedavi almanız gerekliALT de yüksek Hemen bir üniv hastanesinde Hepatoloji/ Gadtroenterolojiye başvurmanızda fayda var Geçmiş olsun

5 Nisan 2018 20:39