31 Aralık 2019 10:41

Hematalojı Anemi

hocam teyzemin raporunu yorumlar mısınız? Boyunda sol tiroid lobu komşuluğunda artmış metabolizma alanı izlendi (LAB?). Abdominopelvik bölgede sağ adneksiyel bölgede metabolizma göstermeyen hipodens lezyon izlendi. İskelet sisteminde sol 5. kosta lateralde meatbolizma eski fraktür hattı izlendi.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Roman İbrahimov
Radyasyon Onkolojisi

hastanın bilinen bir kanser öyküsü var mıydı?

10 Ocak 2020 16:13
Soru Sahibi

Hocam hiç yoktu. Bizde ilk defa tetkik falan yaptık. Sonuçlar yukarıda belirttiğim gibiydi siz ne düşnüyorsunuz?

10 Ocak 2020 16:34
Uzm. Dr. Roman İbrahimov
Radyasyon Onkolojisi

Çektiğiniz tetkik sanırım PET-BT. PETBTde şüpheli Lenf nodundan bahsedilmişse biopsi için değerlendirilebilir. ama görüntüleri görmek gerekir. size yakın bir hastanede onkolojı bölümünde muayene olmanızda fayda var. onkolojik bir olay olmaya da bilir ama o ihtimali dışlamak gerekir

14 Ocak 2020 15:20