İG
Soru Sahibi
9 Ağustos 2014 17:41

Hazir satilan hangi gidalarda fruktoz vardir

Hazır dondurmalar,mayonez vb deki fruktozun zararları hakkinda bilgi rica edicem.Ne kadar miktar tüketilince zarar verir..

2 cevap
Cevaplar (2)

Fruktoz bir şeker derivatifidir ve meyvelerde doğal olarak bulunur. Bir de sizin dediğiniz gibi kimyasal bileşeni halinde mayonez, asitli ve şekerli içeceklerde kullanılmaktadır. Fruktozu günlük olarak sadece meyvelerden aldığınız sürece (max.4-5pors) negatif etkisi yoktur. Fakat mayonez, paketli gıdalar ve içeceklerde fazla miktarda ve işlenmiş şekilde bulunduğundan onların tüketilmemesi gerekir.

20 Ağustos 2014 14:53
İG
Soru Sahibi

Tesekkür ederim,

20 Ağustos 2014 22:09

İyi günler dilerim

15 Eylül 2014 11:09