mf
Soru Sahibi
9 Mart 2019 23:29

hamstring kas kısalığı

merhaba 17 yaşındayım l4-5 l5-s1 bel fıtığım yüzünden belde ağrı bacakta kasılmalar oluyordu onları atlatığımı düşünüyorum fakat belden sağ bacak ayak bileğime kadar sinir üzerinde ağrılar devam ediyor(ağrı yeri değişiyor güne göre) hamstring kaslarım kısaymış bunun sebebi kısalık olabilir mi ne yapmam gerek yürümemi engelliyor?

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikli olarak geçmiş olsun. Belinizdeki problemin tam olarak ne olduğunu ve nelerden kaynaklanabileceğini incelemek ön koşulu ile mevcut durumda hamstring grubu kasların bahsettiğiniz şikayetlerde kısalması (Vücudun ağrıdan kendisini korumak üzere geliştirdiği bir denge mekanizması) gayet normaldir. Kontrollü ve gözetimli egzersizler yapabilmek için size en yakın bir sağlık merkezine başvurmanızı öneririm. Tekrar geçmiş olsun Sağlıklı günler dilerim.

11 Mart 2019 08:30