YY
Soru Sahibi
24 Ekim 2013 19:24

hamilelik sonrası bel ağrısı

merhaba doktor bey ben 7 ay önce doğum yaptım bel ağrısı şikayetim var. bıçak saplanır gibi oturduktan sonra ayağa kalkarken emar çektirdim .yorumluyabilirmisiniz ..devlet hastanesinden randevu aldım çok geç tarihe verdi sonucuda çok merak ediyorum ...emzirirken tedavi olailirmiiyim acaba ? tşkler Lomber Spinal MR Tetkiki Fse T2 Sagittal, SE T1 Aksiyel ve Sagittal planda alınan görüntülerin incelenmesinde; Lomber lordoz normaldir.Skolyoz izlenmemiştir. Vertebra korpus yükseklikleri ve kemik iliği intensiteleri normaldir. L4 - 5 ve l5-s1 düzeylerinde dejenerasyona bağlı disk yapısında intensite kaybı izlenmektedir.Bu düzeylerde tekal SAK'a bası yapan posteriora bulging ile uyumlu görünüm izlenmektedir.L5 Vertebra KORPUSUNDA MODİC TİP 2 DEJENERASYON İZLENMEKTEDİR.L4-5 ve L5- S 1 düzeylerinde sağda sinir kökü hafif ödemli görünümdedir.bu düzeylerde interspinöz ligamanlar ödemli görünümdedir. Diğer disk aralıkları normal sınırlarda değerlendirlmiştirç Lomber ve sakral spinal kanal içersinde kitle lezyonu saptanmamıştır. Belirgin spinal kord patolojisi saptanmamıştır. Sakrum ve sakral kanal normal olarak değerlendirilmiştir. Paravertebral alanlarda patoloji dikkati çekmemiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Emzirme yaparken ameliyatı yaparız ve sadece epidural anestezi verdiğimiz için problem yok.

24 Ekim 2013 19:39