SH
Soru Sahibi
11 Nisan 2019 18:36

Hamilelik Beslenme Önerileri

Merhaba, eşim hamile ve kilo problemi yok. Ancak gebelik döneminin ilk 3 ayında minik bir düşük tehlikesi atlattık. Ancak ne tüketik neden uzak durmamız gerektiğiyle ilgili az bilgimiz var. (Örn: Ananası çok severdi ancak çok zararlıymış???) Yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, hamilelik programlarında yeterli ve dengeli bir şekilde beslenme programı uygulamamız gerekiyor. Protein alımına dikkat edilmesi ve süt-yoğurt tüketimini arttırmamız lazım. sebze ve meyveler vitamin mineral ve posa açısından önem taşıyor. Su tüketimi önemli. Haftada 2 gün balık ayrıca çiğ fındık badem 1 avuç muhakkak öneriyoruz. Bitki çayları, ton balığı ve aşırı miktarda maydonoz tüketimi olmamalı. Öğün atlamamak gerekiyor.

12 Nisan 2019 19:54