HD
Soru Sahibi
11 Ocak 2014 18:01

HAFİF HİPOEKOİK SOLİD GÖRÜNÜMLÜ ALAN NEDİR?

HOCAM MERHABALAR BEN 2 YILLIK EVLİYİM 2 AYLIK HAMİLE İKEN BEBEK KARNIMDA ÖLDÜĞÜ İÇİN 3 AY ÖNCE KÜRTAJ OLDUM. GEÇEN HAFTA KASIK SANCISI ŞİKAYETİ İLE DOKTORA GİTTİM İDRARIMDA TAHLİLİNDE HERHANGİ BİR ENFEKSİYONA RASTLANMADI VAJİNAL ULTRASON RAPORUNDA; KORPUS POSTERİORDA ENDOMETRİUM KOMŞULUĞUNDA ENDOMETRİUMU HAFİF BASILAYAN 10 MM ÇAPINDA HAFİF HİPOEKOİK SOLİD ALAN GÖZLENMİŞTİR. YAZIYOR. DOKTOR BUNUN ÜZERİNDE DURDU AMA HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPMADI KONTROL USG ÖNERDİ. BİDE OFİS DENİLEN KAMERALI ULTRASON İSTEDİ. BU NEDİR HOCAM? TEHLİKELİ BİR ŞEY MİDİR? TEKRAR GEBELİK DÜŞÜNÜYORUM. GEBELİĞE ENGEL OLUR MU? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hüsnü Çelik
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Geçmiş olsun Derya Hanım, endometrial kavitedeki lezyonların değerlendirilmesi için ofis histereskopi mantıklı ve iyi düşünülmüş bir uygulama. Endişelenmeyin. İşlemler tamamlandığında doktorunuz size açıklama yapacaktır.

12 Ocak 2014 22:45