DS
Soru Sahibi
28 Kasım 2021 18:24

Gurultulu cis yapmasi ve deri de soyulma

Merhabalar Suan 17 gunluk bebegim var. Dogdugundan beri sesli ve sık sık buyuk cicisi yapiyor. Her sıkındığında az da olsa altina kakasini yapiyor ve 1 saatte bir alt degistirmek zorunda kalıyoruz. 1 haftaoncesinde Makatinda kizariklik ve catlaklik fark edince dr. Götürdüm. Bactroban ve stafine kremlerini 2 gun kullandik ve sürdüğüm yerlerde piştikten beter deri soyulmasi ve yanması gibi oldu. Ilaclari biraktim bezini değiştirip pamuk kullanmaya basladik. Mustela pisik kremini kullanıyorduk ona devam ediyoruz hametan ve kantoron yag kullanıyorum ama 5 gun gecmesine ragmen herhangi bir duzelme yok. Ne yapmamizi onerirsiniz. Cevaplayabilirseniz cok sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İbrahim Etem Pişkin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bazen mantar enfeksiyonlarına bağlı pişik olabilir bazende ekzema olabilir. Bu tip durumlarda popoya bakarak tedaviyi düzenlemek gerekir, çünkü başka kremler gerekir, bazen birini iyileştirirken diğer durumu kötüleştirebilir. Bu nedenle bir hekime başvurup muayene bulgularına göre krem yazdırmanızı tavsiye ederim.

1 Aralık 2021 11:40
DS
Soru Sahibi

Öncelikle cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim. Cocuk doktorumuza goturduk. Hamazinc. Travazol ve hyperinol verdi onlari kullanmaya başladık. Alerjen kaynakli olabilir dedi. Beslenmemden sut yumurta tahin gibi urunleri 2 gundur cikardim. Ancak poposunda kizarmayan yerler bile kızarmaya basladi. Soyulan yerlede kanama var. Baska birsey yapalabilir mi? Alerjen icin test yaptirmali miyiz? Diyet etkisini ne zamn gosterir bilgi verebilir misiniz

1 Aralık 2021 11:48
Prof. Dr. İbrahim Etem Pişkin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Sadece süt allerjisi için bebeğe test yaptırabilrsiniz.. Şu anda erken .. Kullandığınz bezi ve altını sildiğiniz mendili değiştirebilirsiniz..

8 Aralık 2021 09:37