ÖT
Soru Sahibi
7 Mart 2016 22:26

granulamatoz mastit

Merhabalar hocam 1 ay once gogsumde sislik ve agri sebebiyle doktora gittim mastit denildi ve antibiyotige basladim iki kutu kullandim ancak sadece kizariklik ve atesi gecti tru cut biyopsi yapildi granulamatoz mastit denildi su anda colsin ve etol fort kullaniyorum iki farklı doktorla gorustum biri kortizona başlayalım diyor diğeri akinti yok olursa kullaniriz diyor aklım karisti iyice sizce izlemem gereken yol nedir yardimci olirsaniz sevinirim iyi akşamlar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Reis
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Uygun bir tedavi altında olduğunuzu düşünüyorum. Yalnız Granulamatöz mastit tanısı konmuşsa tuberküloz ( verem ) açısından da araştırma yapılması uygun olur. Eğer neden tuberküloz ise cortizon verilmeyebilir. Şu an için herhangi bir akıntı , enfeksiyon yoksa zaten kortizon çok şart değil. Kolşisin le devam edilir.

8 Mart 2016 14:09