Çİ
Soru Sahibi
12 Ağustos 2020 00:19

Gözlük numarası şaşılık için uygunmudur?

Merhabalar dürüye hanım, Küçükken göz kaymamdan dolayı sol gözüm de dışa kayma vardı ve tedavi ile düzeldiğini söylemişlerdi.ben sonrasında gözlük takmayı ve tedavilere gitmeyi bırakmıştım düzelmişti ve 15 yıl gayet iyiydi hamileliğim sonrasında bu kayma tekrardan başladı sol göz dışa kayıyor ve odak noktam diğerine göre farklı bakıyor gibi göz doktoruna gittim ve bana 0.50 numaralık gözlük verdi bana şaşılık bölümüne gitmemi istedi gittim ve ilğilenmediler stajerdi sanırım egzersiz yap dedi yolladı ama benim anlaöadığım şey şu gözlük böyle şaşılıklar idael bir gözlük mü? Benim bildiğim daha yüksek numaralı gözlükler verilmiyor mu ona göre başka bir şaşılık bölümüne gidicem başka bir hastanede sizce gözlük numarası bana yanlış mı verilmiş ve sizce yine eskisi gibi düzelirmi özgüvenimi yitirmeme sebep oldu cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Dürüye İlbağa
Göz Hastalıkları

Merhaba İnci Hanım Kayma dereceniz ,kaymanınn tipi ve göz ölçümleriniz çok önemli. Detaylı muayene sonucu doğru tedaviyi vermek mümkün olabilir.. Geçmiş olsun

19 Ağustos 2020 15:23